6 ZASAD SZCZĘŚLIWEGO ZYCIA

3 czerwca 2017

W ten weekend miałam okazję po raz kolejny pojechać na Lednicę czyli spotkanie młodych na Polach Lednickich. Spotkanie z ludźmi, tańczenie, wspólna modlitwa, zabawy i to wszystko na otwartej przestrzeni w pięknym słońcu :)To wspaniałe wydarzenie napawa mnie optymizmem na długi czas,atmosfera aż zachęca do działania, a 1 000 kilometrów (w obie strony) w autokarze nie straszne <3

Każdy z nas chce być szczęśliwy, prawda ? Jak osiągnąć szczęście ? Jak czerpać radość nawet jeśli wszystko jest inaczej niż byśmy tego chcieli ? 
NIC PROSTSZEGO - POZNAJ 6 ZASAD.

Wpis oznaczony #WORSHIP - oznaczający UWIELBIANIE 

Zasady, które tu przedstawię wraz z komentarzem nie są mojego autorstwa a Ojca Adama Szustaka i pochodzą z odcinka NV#082 ([NV#082] Sześć zasad szczęśliwego życia). Ja w dzisiejszym poście zamieszczę same zasady wraz z krótkim komentarzem a jeśli kogoś interesuje to w nawiasie link do 15 minutowego filmiku na ten temat :)

#1 ŻYJ TU I TERAZ
Nie żyj do tyłu, do przodu, nie żyj marzeniami, nie uciekaj z rzeczywistości. Bądź tu i teraz. Tu i teraz mam absolutnie wszystko co jest mi potrzebne do szczęścia.

#2 MYŚL CIĄGLE DO PRZODU
Co możesz zrobić żeby twoje życie jutro, za tydzień było lepsze ? Konkretne zmiany na lepsze. To nie ucieczka w marzenia tylko myśl co chcesz zmieniać. Chodzi o to aby ''jutrzejsze tu i teraz było lepsze od dzisiejszego''.

#3 KAŻDY DZIEŃ MUSI MIEĆ SWÓJ CEL
Ogranicz swoje życie do dzisiejszego dnia i nadaj mu konkretny cel, spraw by każdy dzień miał określoną wartość a nie z pustym przebiegiem.

#4 DZIĘKUJ, DZIĘKUJ, DZIĘKUJ
Im gorzej jest w twoim życiu, tym bardziej dziękuj :)  Wszystko wypełnij dziękczynieniem. Dziękczynienie przemieni twoje serce.

#5 KOCHAJ, KOCHAJ, KOCHAJ 
Każdego napotkanego człowieka kochaj, co zrobić by okazać mu miłość ? Kochaj jak tylko możesz. Jeśli kochasz = Jesteś szczęśliwy

#6 BÓG
Najważniejsza zasada.
Nic nie ma sensu bez Niego. Szukaj, poznawaj, dąż. On jest WSZYSTKIM. On jest całym zbiorem wszystkiego co ci jest potrzebne byś był szczęśliwy. 


Szósta najważniejsza zasada jest oczywista - bo przecież zasady wymyślił Ojciec, co innego mógłby dać ? Ale! Zastanów się, pomyśl chwilę. Tak własnie jest. Wiem i rozumiem, że czasem jest ciężko codziennie się modlić, chodzić albo dokładniej uważać na mszy świętej, ale mimo wszystko coś w tym jest że chce się tam iść (jeśli ktoś chodzi bo mu mama karze to współczuję). 

Zostałam wychowana tak a nie inaczej, ale nawet po wyprowadzeniu się z domu na studia nie wyobrażam sobie niedzieli gdzie miałabym ją zmarnować na nic nie robieniu i nie pójściu do kościoła. Codzienna modlitwa stała się dla mnie krótkim bo krótkim ale elementem mojego każdego dnia.

Nikogo nie próbuję tu nikogo nawracać, każdy ma prawo do własnej religii albo jej braku :)


A JAKIE SĄ WASZE ZASADY SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA ? :)
Pozdrawiam,
ANIA

19 komentarzy:

 1. Też na studiach nie wyobrażam sobie nie chodzenia do kościoła. Z tą różnicą że wreszcie mogę chodzić na wieczorne msze dla studentów, które o wiele lepiej wpasowują się w mój plan dnia - wieczorem jestem najbardziej aktywna i wolę mszą podsumowywać dzień, niż zaczynać. Z modliwtą też nie mam problemu, jednak dobrze wyrobione w dzieciństwe nawyki to podstawa.
  Na Lednicy nie mogłam być, bo musiałam wrócić do domu po miesięcznej nieobecności - a szkoda, bo mieszkam teraz tak blisko że chciałam "popielgrzymować" na piechotę. No i moja kumpela śpiewała w chórze (troszkę zazdroszczę....). Ale odbiję sobie to jeszcze, nie wiem jak, ale odbiję :D

  OdpowiedzUsuń
 2. kochać i być kochanym - każdy tego potrzebuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze wszystkim się zgadzam, choć druga zasada nieco zaprzecza pierwszej - jednak wiem, o co Ci chodzi. Zgadzam się! Wdzięczność, cele, wartości, życie tu i teraz, miłość. To co najpiękniejsze jest proste. Nie ma co kombinować.
  Dodałabym jeszcze samorozwój, ale jest on poniekąd wypadkową tego, o czym piszesz.
  Pozdrawiam serdecznie! Buziaki!
  PS: Pod wieloma kwestiami, także światopoglądowymi jesteś moją bratnią duszą (takie mam przeczucie ;)).

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy się nie zastanawiałam nad takimi zasadami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja sobie codziennie mówię- jestem szczęśliwa i to sprawia, że naprawdę jestem :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje mi sie,ze nie ma recepty na szczesliwe zycie...trzeba sie cieszyc z małych rzeczy i doceniać to co juz mamy... :-) buziaki Kochana
  Wpadniesz do mnie i klikniesz w linki? dzieki

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/2017/06/zaful-sammydress.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Żyj tu i teraz - moim zdaniem najważniejsza zasada ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. słyszałam już kilka razy o tych spotkaniach, podobno cudowny klimat. :) zasady które wypisałaś trafne bardzo. :)
  Tobie też udanego tygodnia kochana :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Zasady dobre do zapamiętania. Na pewno się przydadzą. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Życie tu i teraz jest mega ważne :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Zasady fajne i prawdziwe, ale w praktyce gorzej :P
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje zasady są podobne do Twoich. Brawo za odważne pisanie o Bogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przede wszystkim dziękuj. :) Kiedy dziękujemy, to doceniamy, a kiedy doceniamy, wszystko staje się piękniejsze, a my szczęśliwsi :)


  pseudoterapeutka.blogspot.com ← serdecznie zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne zasady, ja jeszcze dodałabym do nich, ciesz się z małych rzeczy i dostrzegaj wszystkie pozytywne wydarzenia, a z negatywnych wyciągaj lekcje i zdobywaj doświadczenie ma przysłość :)

  Zasada 6 najlepsza, z Bogiem wszystko jest możliwe i najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 15. Except for # 3 EVERY DAY MUST HAVE YOUR DESTINATION --- because I am a spontaneous person and sometimes just "wing it"! but agree with all these:
  # 1 LIVE HERE AND NOW
  # 2 STILL THINK FORWARD
  # 4 Thank you, thank you, thank
  # 5 LOVE, LOVE, LOVE
  # 6 GOD
  Thank you for sharing dear!!!
  http://sepatuholig.blogspot.com
  instagram.com/grace_njio

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że tu jesteś. Zostaw po sobie ślad a na pewno zajrzę na Twojego bloga :)