CHCESZ KSIĄŻKĘ ? ODDAM W DOBRE RĘCE | KAŻDEGO DNIA

29 października 2016


Od razu się przyznaję, że ta książka jest jedną z pierwszych po długiej przerwie w czytaniu. Dostałam ją na początku gimnazjum albo i jeszcze w podstawówce, a tymczasem pisze to już jako studentka wymarzonego pielęgniarstwa. Kilkakrotnie się za nią zabierałam, ale doskonale pamiętam jak zaczęłam ją czytać w gimnazjum i przestałam bo stwierdziłam, że słowa w niej zawarte są dla mnie tylko słowami. Po latach mogę powiedzieć, że przeczytałam ją (chociaż z częściowym) zrozumieniem i DLATEGO CHCĘ TĄ KSIĄŻKĘ PRZEKAZAĆ TOBIE.

Książka zawiera rozważania na każdy temat, pozwala wiele zrozumieć i dowiedzieć się nowych rzeczy. Chodzenie raz w tygodniu do Kościoła nie czyni cię Chrześcijaninem, trzeba żyć wiarą co nie jest łatwe ale myślę, że z pomocą tej książki stanie się prostsze :)
Tak, książka jest typowo religijna, dla Chrześcijan choć i nie tylko. Może okazać się pomocna i dla osób, które gdzieś ta wiarę utraciły lub czują, że tracą albo ze nie jest taka jak powinna.

Przewodnik jest ciężki w czytaniu (lub inaczej : dla mnie taki był) ale gdy dotarłam do ostatniej strony byłam z siebie dumna i poczułam ... hmmm nawet nie wiem jak to określić ;) Myślę, że nie liczy się czas w jakim przeczytasz (który u mnie w sumie trwał kilka lat) ale to że chcesz ją ZROZUMIEĆ A NIE PRZECZYTAĆ.

TY masz już ułatwione zadanie bo zielonym flamastrem zaznaczyłam sentencje, które wywarły na mnie wpływ, najbardziej mnie dotknęły :)

To nie żaden konkurs czy rozdanie, jeśli czujesz, że ta książka jest dla ciebie, że chciałabyś ją zrozumieć i przeczytać napisz mi o tym w komentarzu i zostaw swój e-mail a do 1 osoby się odezwę i wyślę ją w świat. To będzie dla mnie największa nagroda po przebrnięciu tej książki, że podałam ją dalej ! :)

CZYTACIE KSIĄŻKI O TEMATYCE RELIGIJNEJ ?Pozdrawiam,
ANIA

21 komentarzy:

 1. Niestety nie jest to coś dla mnie, zdecydowanie wolę inne rodzaje ksiażek niż te religijne.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna sprawa z wysyłaniem ksiażki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie książki raczej nie dla mnie, ale fajny pomysł na oddanie książki. :)

  http://justdaaria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie dla mnie ta pozycja ale na pewno komuś sie spodoba:)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie świetny gest :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny post, ale ja nie czytam książek religijnych :*
  Zapraszam: https://allixaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Podoba mi się metafora z wodą, bardzo obrazowa :-) dobrego tygodnia!

  OdpowiedzUsuń
 8. Po książkę sięgnęłabym z wielką chęcią. Jednak mój obecny napięty grafik sprawia, że sięgam głównie po książki potrzebne mi na studiach. Nie wiem kiedy najprędzej mogłabym się wziąć za jej lekturę. Jestem osobą wierzącą, nie wstydzę się tego i fajnie, że Ty także o tym piszesz. Mam wrażenie, że obecnie świat piętnuje osoby wierzące, które o tym głośno mówią. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna książka, ale moja wiara jest różna ;p

  OdpowiedzUsuń
 10. Czasem takie przewodniki mogą naprawdę się przydać. Świetny pomysł na przekazanie książki dalej!
  Mój blog :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super pomysł z przekazaniem jej dalej :3.

  OdpowiedzUsuń
 12. To wspaniałe co robisz! Chętnie przeczytałabym tą książkę, przez lata zagorzale twierdziłam, że w Boga nigdy nie uwierzę, a teraz powoli pokładam w Jego dłonie, swoje życie.
  Ja czytałam kilka, po kilka razy, za każdym razem rozumiem więcej.
  gutosia.kg@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Osobiście coraz rzadziej mam czas na czytanie, choć nie ukrywam, że na niektórych wykładach nadrabiam obowiązkowe pozycje :)
  >FOXYDIET<

  OdpowiedzUsuń

Bardzo mi miło, że tu jesteś. Zostaw po sobie ślad a na pewno zajrzę na Twojego bloga :)